Informacje podstawowe

dr Klaudia Cymanow-Sosin

You Tube

Beatyfikacja Służebnicy bożej - Hanny Chrzanowskiej

Uniwersytet Papieski weźmie udział w przygotowaniu uroczystości beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, a Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII angażuje się w działalność sekcji medialnej Komitetu organizacyjnego.
18 stycznia Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprosił dziennikarzy i instytucje, związane z mediami, na spotkanie informujące o pracach przygotowawczych przed beatyfikacją Służebnicy bożej - Hanny Chrzanowskiej.

Jak czytamy na stronie diecezji: "Organizatorzy, między innymi z biskupem Janem Zającem - przewodniczącym komitetu organizacyjnego uroczystości i ks. prof.  Robertem Tyrałą - koordynatorem, udzielili szczegółowych informacji dotyczących najważniejszej uroczystości najbliższych miesięcy - beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej. Data uroczystości wyznaczona została na 28 kwietnia 2018 roku, a miejsce to Bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Metropolita krakowski wspomniał, że wrażliwość Hanny Chrzanowskiej inspirowała kardynała Karola Wojtyłę do tego, aby w swej pracy duszpasterskiej kładł wielki nacisk na to, żeby otoczyć szczególną troską tych, którzy bezpośrednio odpowiedzialni są za zdrowie i życie innych ludzi".
Zaś biskup Jan Zając zauważył, że studenci i pracownicy IDIKS UPJPII zaangażowali się w proces organizacji nadchodzących wydarzeń oraz informowania opinii publicznej o pracach przygotowawczych przed kwietniową uroczystością. Na spotkaniu nasz instytut był reprezentowany przez ks. prof. Michała Drożdża, Dyrektora IDIKS UPJPII oraz dr Klaudię Cymanow-Sosin, zastępcę dyrektora IDIKS UPJPII, a ze strony studentów ks. Jarosława Raczak.

Więcej informacji na stronie:
www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/znamy-szczegoly-beatyfikacji-hanny-chrzanowskiej.html

Galeria dostępna jest na stronie:
www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/sets/72157691613844214

Komunikaty

Sekretariat Instytutu DIKS w dniach 1 sierpnia - 3 września 2018 r. będzie zamknięty
Terminy dyżurów są dostępne na stronach UPJPII, m.in.: - http://idiks.wns.upjp2.edu.pl/unit/employees - http://wns.upjp2.edu.pl/unit/employees -...

Rozporządzenia

Zarządzenie Dyrektora IDIKS dot. terminów obron: Zarządzenie nr 3/2018

Facebook - Etyka Mediów

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2018