Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Informacje podstawowe

 Dyrektor instytutu
dr Katarzyna Drąg
 Zastępca dyrektora instytutu
dr Klaudia Cymanow-Sosin
 Zastępca dyrektora instytutu
ks. dr Sławomir Soczyński SDS

You Tube

Spotkanie z Konsulem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie panem Walterem Braunohlerem.

 

10 stycznia 2018 roku gościem specjalnym Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII był Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie pan Walter Braunohler. 
Pan Konsul spotkał się ze studentami w ramach wykładu z komunikacji międzykulturowej prowadzonego dla studentów dziennikarstwa przez dr Katarzynę Drąg. Ze spotkania tego skorzystali także studenci programu Erasmus + oraz uczestnicy wykładów ze stosunków międzynarodowych z dr Pauliną Guzik.
Konsul przybliżył temat relacji polsko-amerykańskich, wskazał na rolę kompetencji międzykulturowych w dyplomacji, opowiedział o swojej pracy w korpusie dyplomatycznym USA i Krakowie i na poprzednich placówkach m.in. w Tajlandii, Iraku i Somalii. Studenci mieli szansę na zadawanie pytań i dyskusję o komunikowaniu w odmiennych warunkach kulturowych.Była to także okazja do pytania o różnice i podobieństwa między naszymi nacjami. Porównania takie budziły serdeczne uśmiechy na twarzach uczestników spotkania i dawały możliwość refleksji na temat wagi komunikowania międzykulturowego w pracy dziennikarza.

  

Do pobrania

Komunikaty

Terminy dyżurów są dostępne na stronach UPJPII, m.in.: - http://idiks.wns.upjp2.edu.pl/unit/employees - http://wns.upjp2.edu.pl/unit/employees -...

Rozporządzenia

Zarządzenie Dyrektora IDIKS dot. terminów obron: Zarządzenie nr 3/2018  

Facebook

Facebook - Etyka Mediów

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2018